Au pair

Najczęściej zadawane pytania

Do kogo skierowana jest oferta?

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich osób w wieku 18-24 lat w przypadku Niemiec oraz w wieku 18-30 lat w przypadku Wielkiej Brytanii, pragnących podnieść swoje kwalifikacje językowe i poznać kulturę państwa, do którego wyjeżdżają. Program Au Pair stwarza optymalne warunki do nauki języka obcego. Biorąc udział w programie szybko pokonasz barierę językową, a w zależności od indywidualnych predyspozycji językowych już po miesiącu nabierzesz płynności w mówieniu.

Kto opłaca podróż?

Z reguły Au Pair. Czasami zdarza się również, że cześć kosztów pokrywa rodzina, jeśli wcześniej zdecyduje się na współfinansowanie podróży.

Czy będę mogła uczestniczyć w kursach językowych?

Oczywiście. Jedziesz do danego kraju, aby „szlifować” język i poznać kulturę, więc rodzina ma obowiązek umożliwić Ci uczęszczanie na kursy. Pamiętaj jednak, że kurs opłacasz sama ze swojego kieszonkowego, natomiast dojazd na kurs w Niemczech zapewnia rodzina.

Czy mam prawo do urlopu?

Oczywiście. W Niemczech przy rocznym pobycie należy Ci się 4 tygodnie płatnego urlopu, natomiast przy półrocznym - 2 tygodnie. W Wielkiej Brytanii natomiast otrzymujesz prawo do wykorzystania tygodniowego urlopu przy pobycie 6-miesięcznym i minimum 2-tygodniowego przy pobycie 12-miesięcznym.

Co dzieje się jeśli rodzina wyjeżdża na urlop?

W takiej sytuacji zależy to zarówno od Ciebie jak i od rodziny. Rodziny bardzo często zabierają Au Pair razem z sobą. Podczas urlopu pomagasz rodzicom wsprawowaniu opieki nad dziećmi.
W sytuacji, gdy nie jedziesz z rodziną, musisz pamiętać, że nie możesz podjąć się opieki u innej rodziny.

Jak dobrze należy znać język?

Warunkiem uczestnictwa w programie Au Pair jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego i odpowiednio angielskiego (poziom A1 – według przyjętych standardów europejskich), która umożliwi Ci komunikowanie się z rodziną. Nie zapominaj jednak, że jedziesz tam właśnie po to, aby doskonalić swoją znajomość języków.

Na jak długo można wyjechać jako Au Pair?

Masz do wyboru skorzystanie z 6-cio lub 12-to miesięcznego pobytu w charakterze Au Pair w Niemczech oraz z okresu od 3 do 24 miesięcy w Wielkiej Brytanii.

Czy będę ubezpieczona?

W Niemczech ubezpieczenie na cały okres pobytu pokrywane jest przez rodzinę goszczącą. W Wielkiej Brytanii Au pair przebywające powyżej 6 miesięcy ubezpiecza National Health Service, zaleca się jednak wykupienie także własnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Jeśli Twoje pytania nie zostały wyjaśnione, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą naszego formularza kontaktowego, dopisując w treści „PROGRAM AU PAIR”.